زمان انتشار:
12:14 - 2022.11.27

مفهوم شاخص پیشرو (Leading Indicator)

شما اینجا هستید:

 71 بازدید

شاخص پیشرو برای پیش‌بینی تغییرات فوری بازار استفاده می‌شود. از آنجایی که شاخص پیشرو قبل از بازار تغییر می‌کند، بهترین ابزار برای سرمایه‌گذاران جهت پیش‌بینی آینده بازار است. در واقع شاخص پیشرو به سرمایه‌گذار و معامله‌گر کمک می‌کند تا قبل از حرکات بازار، از تغییرات آتی اطلاع یابند.
در برخی موارد، شاخص‌های پیشرو بیشتر سرنخی از آینده تغییرات بازار هستند. شاید برخی از معامله گران تصور کنند که شاخص‌های پیشرو آینده را به طور قطعی پیش‌بینی می‌کنند، اما در واقع شاخص‌های پیشرو تنها سرنخی از چشم‌انداز آینده بازار هستند و هیچ قطعیتی در کار نیست. به طور مثال، شاخص‌های اشتغال و مجوزهای ساخت‌وساز می‌توانند از آینده اقتصاد آمریکا سرنخی در اختیار معامله گران قرار دهند، اما این سرنخ زمانی کاربرد دارد که معامله‌گر از سایر اطلاعات موجود در بازار هم استفاده کند.
شاخص‌های پیشرو می‌توانند رفتار بازار را تغییر دهند. برخی از شاخص‌های پیشرو مثل شاخص مدعیان بیکاری و حجم پول موجود در اقتصاد می‌توانند به معامله گران کمک کنند تا قبل از تصمیم‌گیری‌های فدرال رزرو یا سایر بانک‌های مرکزی، خود را برای تغییرات آتی نرخ بهره آماده کنند.

 

 72 بازدید,  3 نمایش امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *